Vedeli ste, že chemický peeling je možné robiť celoročne?

Medzi aktívne procedúry v kozmetológii určite patrí aj chemický peeling. Ale je na to správny čas aj v lete? Určite ÁNO. V letných mesiacoch je rovnako dôležité vykonávať “AKTÍVNE” procedúry. Dôvodom je udržanie výsledku, ktorý sme na kozmetike dosiahli sezónnou staroslivosťou v zimných mesiacoch. Pre pleť letné prázdniny neplatia.

Aj počas letných mesiacov sa stav vašej pleti mení. Medzi časté problémy patrí hyperpigmentácia. Buď škvrny vzniknú alebo tie existujúce začnú výrazne tmavnúť. Vznikajú tak solárne hyperkeratózy, ktorá je spôsobená dehydratáciou a zvýšenou citlivosťou  pleti. Častým problémom, s ktorým sa v kozmetológii stretávame, je udržanie pigmentácií bez následného tmavnutia počas leta.

Jednou z možností, ako tento stav udržať, je aj aktívny chemický peeling. Procedúru možno využívať celoročne. Napriek intenzívnemu účinku chemické exfolianty nespôsobujú iritáciu a pleti poskytujú komplexnú starostlivosť.

Chemické exfolianty izraelskej kozmeceutiky GIGI Laboratories majú 62-ročnú tradíciu a neobsahujú iba kyseliny či retinoidy, ale známe sú aj obsahom komplexu:

  • antioxidačných látok,
  • fyto – extraktov,
  • vitamínov, 
  • enzýmov,
  • planktónu a pod.

Je to ten najdôležitejší dôvod, prečo chemické peelingy poskytujú komplexnú starostlivosť. Čo vlastne tá komplexná starostlivosť znamená? Význam spočíva v tom, že okrem exfoliácie pôsobia peelingy antioxidačne, pleť regenerujú a podporujú imunitné procesy, ktoré prebiehajú v koži.

Všetky peelingy GIGI majú gélovú textúru. Tá výrazne podporuje účinnosť samotného peelingu a dokáže tak zabezpečiť komfortnú aplikáciu bez zbytočného stekania.

Chemické peelingy GIGI Laboratories sa navyše dajú bezpečne aplikovať aj do oblasti očného okolia, bez poškodenia!

V sortimente, ktoré ponújajú GIGI výrobky nájdete nielen sezónne peelingy rôznej hĺbky pôsobenia (môžu byť od povrchových až po také, ktoré majú stredné účinky), ale aj peelingy celoročné. Z chemického peelingu netreba mať obavy, je to bezpečná aplikácia, pri ktorej vďaka aktívnym ingredienciám a ich špecifickému pôsobeniu dodáte pleti opäť svieži vzhľad.

 

0 počet komentárov

Komentáre

Chcete sa pridať do diskusie?
Budeme radi, ak sa podelíte o váš názor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.