Starostlivosť o pleť v chladnom období

Aj keď má zima svoje čaro, klesajúca teplota nám môže spôsobiť zvýšenie citlivosti, začervenanie, pálenie, dehydratáciu a aj suchosť.

Kladiete si otázku, ako môžete pomôcť svojej pleti a čo pre ňu urobiť? Pripravili sme si pre vás pár tipov:

Prostredie – pleť trpí nielen pri pobyte vonku, ale aj vo vnútri. Ústredné kúrenie, klimatizačné zariadenia, ohrievače… Všetky tieto faktory významne prispievajú k vzniku či zvýšeniu suchosti pleti.
Tip: používajte zvlhčovače vzduchu.

Slnko – mnohé z nás sú názoru, že počas zimy nie je nutné chrániť pleť pred UV žiarením. Ale POZOR: Je to omyl! Aj v tomto období je dôležité používať prípravky s ochranou pred slnečným žiarením (SPF 20). Tip: Používajte denné krémy s integrovanou UV ochranou, môžete pridať aj vrstvu špeciálneho opaľovacieho krému. Obzvlášť pri pobyte na horách nezabúdajte na intenzívnu UV ochranu!

Voda
 – v chladnom období spôsobuje strata vody suchosť pleti, preto je dôležité dodržiavať pitný režim aj teraz. Tip: Ak v zime pociťujete menej smädu a prijímanie čistej vody Vám robí problém, doplňte si tekutiny napríklad prostredníctvom bylinkových čajov, čerstvých štiav alebo aj zeleninových polievok.

Hydratácia
 – vlhkosť je základnou komoditou v starostlivosti o pleť. Pre suchú pleť sú krémy s obsahom hydratačných ingrediencií ideálnou voľbou. Okrem denného a nočného krému môžete starostlivosť doplniť a použiť napríklad hydratačnú masku. Maximálny efekt dosiahnete vmasírovaním masky krúživým pohybom do pleti.
Tip: Odporúčame prípravky s obsahom kolagénu, kyseliny hyalurónovej, vitamínov A, C, E a pod.

Séra – okrem každodenného používania krémov bohatých na vlhkosť je dôležité „nadopovať“ pleť aplikáciou séra. Sérum obsahuje vyššiu koncentráciu aktívnych ingrediencií a zvyčajne sa dostane do hlbších štruktúr kože v porovnaní s krémom. Odporúčame sérum s obsahom vitamínu C, ktoré je pre pleť vitamínovou bombou.

Čistenie
 – používajte prípravky s obsahom látok, ktoré pleť upokoja, hydratujú a zvláčňujú.
Tip: Vhodný je obsah extraktov napr. zo zeleného čaju, aloe vera, rebríčka, lotosového kvetu a pod. Ak si pleť oplachujete aj pitnou vodou, zvoľte radšej vlažnú, pretože teplá až horúca voda môže pokožku vysušiť ešte viac. A hlavne, nezabúdajte na dôsledné odstránenie make-upu a ostatných nečistôt pred spaním!

Peeling – aj napriek tomu, že je Vaša pleť suchá potrebuje neustálu obnovu. Prichádza na rad peeling – odstránenie odumretých rohových buniek. Exfoliácia urýchľuje bunkovú obnovu a regeneráciu, vyhladzuje a zjemňuje pleť, čistí, zvyšuje prienik účinných látok následne aplikovaných prípravkov. Tip: Používajte jemné peelingy s obsahom enzýmov a s nízkym obsahom AHA – kyselín. Absolvujte profesionálnu exfoliačnú kúru v kozmetickom salóne.

7387 počet komentárov
  1. aizhh.ru
    aizhh.ru says:

    Добрый день! Представляем вашему вниманию сайт по онлайн курсам бровиста.
    Здесь вы найдете последнию информацию и технологии по уходу за телом.

    Odpovedať