Starostlivosť o pleť pred letom

Po zime trpí organizmus nielen deficitom minerálnych látok, vitamínov, ale aj aminokyselín. Prichádza jarná únava, telo aj pleť sú po zime vyčerpané. Naše telo potrebuje načerpať novú energiu pred blížiacim sa letom.

Vplyvom nepriaznivého počasia počas chladných zimných mesiacov je aj strava chudobnejšia o vitamíny, máme nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu a vplyvom všetkých týchto faktorov zostávajú aj stopy na našej pokožke. Pleť je bledšia, devitalizovaná, dehydratovaná, je suchšia a znižuje sa aj jej elasticita.

Hlavným cieľom po zime je doplniť čo najrýchlejšie deficit nutrientov nielen v podobe stravy pestrejšej o vitamíny, ale aj kozmetickými ošetreniami v našom salóne.

V cenníku našich služieb nájdete popisy jednotlivých ošetrení, ktoré ponúkame na zlepšenie stavu kvality pleti.

Pred samotným ošetrením a najmä na jar je najdôležitejšia ale samotná detoxikácia.

Jarná očista organizmu môže byť prostredníctvom odľahčenej stravy, kedy dochádza k harmonizácii metabolizmu, posilňuje sa imunita, zlepšia sa regeneračné procesy v tele, organizmus sa zbaví toxických látok. Všetky tieto “akcie prebiehajúce v našom tele” sa pozitívne odzrkadlia aj na kvalite našej pleti. Do plusu bude aj, že sa znovu budeme cítiť opäť plné energie.

V našom salóne sa v rámci detoxikačného ošetrenia pleti zameriavame na exfoliáciu – to znamená odstránenie odumretých buniek pokožky – korneocytov ovocnými kyselinami, ktoré sú obsiahnuté v jednotlivých peelingoch:

Ester C – Peeling s obsahom kyseliny mandľovej,
Nutri-Peptide Peeling – s obsahom kyseliny mliečnej,
SNC Multipeeling a iné,

alebo s enzýmami, napríklad Classic Enzymatický peeling, ktorý obsahuje papaín.

Pleť sa stáva priepustnejšou a lepšie dokáže prijať účinné látky z aplikovaných kozmetických prípravkov, ktoré sa následne dokážu lepšie a rýchlejšie vstrebať.

Ďalším dôležitým krokom je dôkladné vyčistenie pórov, odstránenie aknóznych prejavov a komedónov. V našej ponuke používame vybrané produkty z línie Nutri-Peptide.

Po správnej detoxikácii je pleť už pripravená na prijatie látok: hydratačných, nutritívnych a regeneračných.

Medzi ošetrenia, ktoré zameriavame na obohatenie o výživné látky patria:

Bioplasma
 na báze plazmy z morských rias, adaptogénov, kyseliny hyaluronovej,
Ester C – známa ako vitamínová bomba pre pleť,
Oxygen Prime –  dôležité kyslíkové ošetrenie na báze peptidov,
New Age – kúra na báze fytoestrogénov a betaglukánu,
Ošetrenie Recovery – je ošetrenie obohatené o rastlinné kmeňové bunky vhodné tiež pre pleť so sklonom k začervenaniu, kuperóze, rozacei a pod.

Do starostlivosti o pleť v rámci doplnenia deficitu nutrientov a vitalizácie pleti po zime je vhodná aj mezoterapia, ktorá má vysoký obsah účinných koncentrátov z línie MesoActive Clinic Care.

Máme pre vás malé odporúčanie v podobe ošetrení v intenzívnych kúrach vo frekvencii 6 ošetrení absolvovaných 1 x za týždeň so zameraním na:

1. Detoxikáciu – Detoxikačné ošetrenie 1-2x
2. Hydratáciu – Hydratačné ošetrenie 2x
3. Výživu a regeneráciu – Výživné a regeneračné ošetrenie 2x
4. Lifting – Liftingové ošetrenie 1x

0 počet komentárov

Komentáre

Chcete sa pridať do diskusie?
Budeme radi, ak sa podelíte o váš názor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.