Nová generácia produktov, kozmeceutiká

Medzi dve základné kategórie prípravkov, ktoré sú určené na topickú aplikáciu, čiže na kožu patria: liečivá a kozmetické výrobky. Vývoj v kozmetickom priemysle stále napreduje a tak sa objavila nová kategória produktov tzv. kozmeceutiká.


Kozmeceutiká,
tento názov si vyslúžili produkty, ktoré predstavujú hranicu medzi kozmetikou a liečivom. Zjednodušene, ide o produkty, ktoré sú vyššej kategórie.

Medzi ne patria aj produkty, ktoré ponúka spoločnosť GIGI Cosmetic Laboratories. Je paramedicínskou kozmeceutikou. Jej terapeutická sila spočíva najmä v koncentrácii účinných látok, ale aj ich správnej a jedinečnej kombinácii!

Výrobky obsahujú aktívne ingrediencie pracujúce veľmi rýchlo, čím sa požadované výsledky dosiahnu v kratšom čase. Dôvodom sú napr. aj high-tech transportné systémy. Tie zabezpečujú vysokú penetrabilitu aktívnych ingrediencií až do hlbších kožných štruktúr a docieliť tak dlhodobejší účinok.

Nielen samotný vzhľad, ale aj následný stav a kondíciu pleti podporujú vo výrobkoch napríklad:

  1. tzv. kozmetické drony,
  2. nanozómy,
  3. lipozómy,
  4. nanozómy
  5. a iné nanotechnológie.

Ďalej to môže byť koncepcia PhotoGLow a fotomodulácie. Ich synergia výrazne zlepšuje nielen stav, ale aj samotný vzhľad pleti.

V našom živote si kladieme čoraz viac dôraz na kvalitné produkty, ktoré využívame-používame v našom každodennom živote. Čo je pre nás kvalitné a čo nie, dokážeme zhodnotiť veľarát subjektívne.

V kozmetickom priemysle – kozmetológii však existuje systém certifikácie kvality. Výrobky sa hodnotia podľa prísnych kritérií na základe, ktorých je výrobcom kozmetických výrobkov ďalej udelený certifikát medzinárodných štandardov, známejší možno ako „GMP“ (Good Manifacuring Practice for Medicinal Products). Výrobky GIGI už viac ako 62 rokov patria medzi špičky v kozmetológii a radia sa medzi popredných expertov a priekopníkov vo vývoji a výrobe paramedicínskej kozmeceutiky.

GIGI Cosmetic Laboratories je držiteľom viacerých certifikátov:
GMP, FDA, ISO 9002 a je certifikovaná aj izraelským Ministerstvom zdravotníctva.
Samozrejmosťou je, že výrobky GIGI sú priateľské k životnému prostrediu, čo znamená, že ponúkané produkty nie sú testované na zvieratách a výrobky sú balené v recyklovateľných obaloch už od r.1984.

0 počet komentárov

Komentáre

Chcete sa pridať do diskusie?
Budeme radi, ak sa podelíte o váš názor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.