Faktom je, že správna starostlivosť o pleť v zime je veľmi dôležitá

starostlivost-o-plet-v-zime-01

Starostlivosť o pleť v zime

Skončili krásne slnečné dni a prichádzajú tie sychravejšie. Počas chladnejších dní a prvých mrazov si naša pleť vyžaduje zvýšenú ochranu, kvalitnejšiu výživu a hydratáciu. V zimnom období naša pleť trpí nízkymi teplotami a chladným – zimným vzduchom, ktorý ju môže nepríjemne vysušiť.

Na tvári má potom pokožka väčší sklon k začervenaniu, nepríjemnému svrbeniu a k nevzhľadnému olupovaniu sa. A samotné zimné počasie ešte aj spomaľuje metabolizmus v koži. Náhle zmeny teploty, napríklad pri prechode z mrazu do teplej miestnosti či naopak, sa potom pleť prekrví, a to môže viesť až popraskaniu drobných žiliek. Ako sa správne v zime starať o svoju pleť, aby sme predišli nežiaducim účinkom?

Doprajte pleti ochranu i hydratáciu

Máte svoj obľúbený ľahký krém? Pravdou ale je, že si s ním v zime nevystačíte. Dôležité je, aby ste v zime dopriali vašej pleti premazávanie mastnejšími a hutnejšími krémami, ktoré dokážu citlivú pokožku skutočne ochrániť pred zimným počasím, ostrým a mrazivým vetrom a nežiaducimi účinkami. Špeciálne navrhnuté zimné krémy fungujú skvelo, ako ochranný štít pred poveternostnými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Odporúčame okrem každodennej starostlivosti o pleť použiť aspoň jeden krát týždenne hydratačnú masku. Tá pomôže k dokonalej regenerácii. Pri dôkladnom čistení pleti dajte prednosť radšej hypoalergénnemu pleťovému mlieku ako pleťovej vode s alkoholom. Alkohol obsiahnutý v čistiacej pleťovej vode môže totižto v zime nepríjemne podráždiť vašu pokožku a vysušiť pleť.

A čo make-up v zime?

Kladiete si túto otázku? Áno, počas zimných mesiacov je dobré používať make-up. Pretože majú vysoké hydratačné a výživné účinky na pokožku a v kombinácii s použitím kvalitného ochranného zimného krému ich ešte aj znásobia. V zime uprednostnite tekutú formu make-upu alebo použite vhodný tónovací krém. Malá rada pre vás dámy: skúste sa vyvarovať nadmernému používaniu púdru, ktorý má opačné účinky a vašu pleť vysúša.

Nezabudnite ochrániť asi svoje pery

Vašu pozornosť si počas zimných dní budú vyžadovať rovnako aj vaše pery. Ich citlivá pokožka by sa mohla totižto bez správnej starostlivosti nepríjemne vysušiť a bolestivo popraskať. Snažte sa ich zbytočne neolizovať, ale doprajte jej správnu ochranu pred mrazom. Namiesto rúžu skúste pred každým odchodom von použiť špeciálne navrhnuté balzamy na pery, ktoré ich dokonale ochránia a hydratujú.

Krémujte si aj ruky

Dôležité je, aby ste počas zimy chránili každú časť pokožky, ktorú vystavíte mrazivému počasiu či silnému vetru. Nemali by ste preto zabúdať ani na svoje ruky. Holým rukám stačí iba chvíľka na studenom vzduchu a pokožka sa ihneď začne nepríjemne vysušovať. Pamätajte na to, že dôležitá je prevencia a ruky preto treba pravidelne natierať najlepšie hydratačnými krémami. Tie zamedzia praskaniu kože alebo štepeniu nechtov. Siahnite po tých mastnejších a pokožka sa vám odvďačí krásnou zamatovou kožou.

Čo si nezabudnúť zbaliť na hory

Ak sa navyše chystáte tráviť čas na horách, určite si nezabudnite pribaliť slnečnú kozmetiku, ktorá obsahuje vysoký UV faktor. Vystavenie pokožky kombinácii nízkych teplôt a ostrých slnečných lúčov vašu pokožku oslabí a tiež ju môže spáliť, ako na dovolenke pri mori. Skúste si preto pribaliť kvalitnejšie opaľovacie krémy.

Dôležité na záver: Starajte sa o pleť i zvnútra

Dali sme si pár tipov, ako je vhodné sa starať o svoju pleť a pokožku počas zimného obdobia. Ale nezabúdajme rovnako ani na starostlivosť o pleť aj z vnútra! Dodržiavajte pitný režim! Ten je obzvlášť dôležitý, pretože nižší príjem tekutín v zime spôsobuje, že naša pokožka je suchšia a vyzerá nezdravo. Kvalitnejšie tekutiny sú v podobe vody či čaju, naopak vašu pokožku oslabuje pitie kávy, grogu, či vareného vína. Tie organizmus vysušujú. Nezabúdajte preto dopĺňať dostatočný príjem tekutín o vitamíny, ktoré sú obsiahnuté v pestrej strave, v zelenine a ovocí.

Peknú zimu!

0 počet komentárov

Komentáre

Chcete sa pridať do diskusie?
Budeme radi, ak sa podelíte o váš názor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.