15 rád správnej starostlivosti o pleť

Ak už dodržiavate pravidlá starostlivosti o pleť, zoznámte sa ešte s našimi tipmi, ktoré vám a vašej pleti pomôžu ešte viac zažiariť!

1. Chráňte sa

Najlepším spôsobom, ako si udržať vzhľad mladistvej pleti, je jej dôsledná ochrana pred ultrafialovým žiarením. Ochranu docielite najlepšie tak, že na pleť si nanesiete dostatočné množstvo širokospektrálneho ochranného produktu. Širokospektrálny produkt znamená, že chráni nielen pred UVB lúčmi (o tom informuje hodnota SPF), ale aj pred UVA žiarením. Aké množstvo produktu by ste mali naniesť na pleť? Odporúčame zhruba polovicu čajovej lyžičky. Nezabudnite na oblasť kopírujúci líniu vlasov, uši, krk, dekolt a samozrejme na pery!

2. Vyhnite sa “brutálnym” čistiacim produktom

Pleť nie sú hrnce a panvice! Čistiť by ste ju preto mali čo najcitlivejšie a najjemnejšie, vylúčiť by ste mali silné šúchanie, škrabanie a podobne. Skrátka to s čistením vašej pleti nepreháňajte a používajte produkty, ktoré nie sú na báze detergentov. Odporúčame umývacie peny alebo gély bez obsahu alkoholu.

Na pleť by ste nemali používať veľmi peniace čističe, pretože môžu narušiť ochrannú kožnú bariéru a pleť potom zanechávajú popínavú, suchšiu a náchylnejšiu k poškodeniam. Takéto čističe môžu byť príčinou vzniku najmä vrások, jemných liniek a najmä nadmernej citlivosti.

3. Pokiaľ máte suchšiu pleť, nepoužívajte toner

Tonery sa začali používať na obnovenie prirodzeného pH pleti potom, ako umývanie začalo narúšať pleť. Pokiaľ ale používate produkt na umývanie pleti s vyváženým pH, toner už stráca svoju hlavnú funkciu a pôsobí iba pre dočistenie pleti, redukciu nadmerného kožného mazu a stiahnutie rozšírených pórov. Ak ale máte pleť suchú, tak odporúčame toner prestať používať. Zbytočne by vašu pleť naďalej presušoval.

4. Vyberajte si produkty na pleť bez parfumácie

Najčastejšou príčinou alergických reakcií kože sú často parfumové zložky produktov. Ak je vaša pleť citlivá, odporúčame, aby ste na produktoch hľadali označenie “fragrance-free” alebo “bez parfumácie”. Pozor si však dajte, ak je na produkte napísané “uscented”, kedy už daný výrobok môže obsahovať malé množstvo parfumových látok, ktoré by mali zamaskovať pach aktívnych látok.

5. Používajte multifunkčný hydratačný krém

Kvalitný denný krém by mal mať viac funkcií a to minimálne pleť hydratovať a chrániť ju počas dňa. Mal by tiež obsahovať antioxidanty, ktoré podporujú nielen omladenie pleti, ale dôležitú samotnú ochranu. Ako sme písali vyššie, pokožku je potrebné chrániť pred ultrafialovým žiarením, a aj túto funkciu by mal mať denný krém. Mal by obsahovať tiež širokospektrálnu ochranu proti slnečnému žiareniu.

6. Dodržujte pravidlá vrstvenia

Pokiaľ na pleť aplikujete viac produktov, je potrebné dodržiavať isté zákonitosti a postupy, čo nanášať po čom. Medzi tonizáciou a aplikáciou hydratačného krému odporúčame, aby ste pleti dopriali tiež koncentrovanú starostlivosť v podobe sér či čistých vitamínov. Ako postupovať? Ako prvé nanášajte produkty s najnižšou hutnosťou a pokračujte tak až k tým hustejším. Každý produkt však nezabudnite dostatočne vsiaknuť do pleti!

7. Získajte vzhľad “pobozkaná slnkom”

Viete, čo dokáže omladiť o roky? Vedeli ste, že to je jednotený farebný tón pleti. Tento stav dosiahnete aplikáciou mejkapu alebo BB krému alebo tiež CC krémom. My jednoznačne odporúčame CC krém, ktorý patrí k multifunkčným produktom. Okrem toho, že vaša pleť získa po aplikácii jednotný odtieň, tiež ju upokojí, veľmi dôležité je aj že ju hydratuje, napomôže k vyhladeniu vrások a navyše potom pleť ochráni pred slnkom vďaka SPF 30!

8. Používajte exfoliátor

Exfoliácia znamená odstránenie vrchných odlupujúcich sa buniek kože. Neodporúčame, aby ste nechali svoju pleť dusiť pod nánosom odumretých kožných buniek a nečistôt! Obľúbenými pomocníkmi, ktoré pri exfoliácii používame, sú AHA a BHA kyseliny.

Alfa-hydroxykyseliny napomáhajú uvoľneniu buniek, ktoré sú na povrchu kože, ktoré sú tiež príčinou unaveného vzhľadu pleti a upchatých pórov. AHA kyseliny podporujú ich odlúčenie.

Popri tom Beta-hydroxykyseliny vstupujú do pórov, kde stimulujú rozpustenie kožného mazu a redukujú akné, nielen to viditeľné, ale dokonca aj to, ktoré sa ešte len pod povrchom kože tvorí.

9. Správne odlíčenie je základ

O dôležitosti odlíčenia a vyčistenia pleti boli popísané už stovky článkov. Bohužiaľ, veľa žien “kašle” na pravidlá alebo sa neodličuje správne. Ak chcete, aby vaša pleť mala dokonalý a zdravý vzhľad, dôležité je aj naše odporúčanie: dobre vyčistiť pleť, je to základ! A navyše správnym odlíčením zlepšíte absorbciu účinných látok do pleti.

Existuje nejaký tip, ako odlíčenie nevynechať? Neexistuje asi. Najlepšie je odlíčiť sa hneď, ako prídete domov či už z práce alebo z nákupov alebo len tak z vonku. Ruky si predsa po príchode domov idete tiež hneď umyť, tak prečo to rovno nespojiť? Zvýšite tak šancu na vyčistenie ako keď sa idete odlíčiť až predtým, ako si pôjdete ľahnúť.

Ak sa vám ale myšlienka na odlíčenie hneď po príchode nepáči, potom máme tip: na nočný stolík si položte aspoň odličovač a odličovacie tampóny, určite nezabudnite. Odlíčenie v polohe “ležmo” je totiž rozhodne lepšie než žiadne. Rovnako dobrým nápadom by mohlo byť aj, že si pripravíte na nočný stolík aj nejaké to sérum alebo nočný krém a tak sa vyhnete tomu, že by ste mohla na to zabudnúť popri večernom rituáli v kúpelni.

10. Proti zápalu

Odporúčame, aby ste používali produkty, ktoré posilňujú ochrannú funkciu kožnej bariéry a obsahujú protizápalové zložky, ktoré znížia chronické poškodenie pleti, ktoré môže byť spôsobené ultrafialovým žiarením či nečistotami vo vzduchu. Správne fungovanie kožnej bariéry je okrem iného dôležité najmä preto, že bráni nadmernému vysúšaniu pleti a jej precitlivenosti a vzniku rôznych typov dermatitíd.

11. Dajte na vitamíny

Výživa je pre zdravie vašej pokožky veľmi nevyhnutná, a to ako zvonku, tak aj zvnútra. Najvrchnejšej vrstva kože má ochrannú funkciu, preto pre svoje správne fungovanie potrebuje aj vitamíny. Odporúčame 23 základných vitamínov, ktoré je ale potrebné do organizmu dodať. Konzumovať by ste ich mohli v podobe vyváženej stravy alebo môžete aj vo forme výživových doplnkov.

Aplikovať sa však dajú aj lokálne priamo na pleť. Najvhodnejšie pre aplikáciu sú vitamíny A, C a E. Vitamíny C a E je lepšie používať cez deň a vitamín A potom výhradne na noc. Vitamíny C a E nájdete v antioxidačných sérach.

12. Hľadajte peptidy

Pri topickej aplikácii môžu byť peptidy veľmi nápomocné v omladení pleti. Ich špecifické druhy môžu redukovať nielen prítomnosť vrások, ale aj jemných liniek a dôležité je, že sú neinvazívne alternatívou injekčného omladenia pleti.

13. Používajte dermavalček

Dermavalčeky či dermarollery napomáhajú obnoviť pevnosť starnúcej pleti na tvári, ale aj na krku a celom tele. Podporujú vyhladenie jemných liniek, zlepšujú tiež vzhľad jaziev a bonusom je, že podporujú absorpciu aktívnych látok z ďalších kozmetických produktov.

14. Starajte sa o krk

Dôležitá je aj starostlivosť o krk, no veľa ľudí má ale tendenciu zanedbávať ho. V súčasnosti sa navyše pridáva ďalší problém, a to tzv. “tech-neck“, čo v preklade znamená “technický krk”, ktorý vzniká neustálym sledovaním mobilného telefónu, kedy je hlava sklonená voči krku v uhle 45 stupňov. To má za následok nielen vznik vrások na krku, ale aj predčasné starnutia kože.

Preto odporúčame, aby ste na pleť na krku aplikovali hydratačný krém a nezabúdajte ani na ochranu pred slnečným žiarením! Ak má vaša pleť navyše tendenciu k nadmernej produkcii kožného mazu, potom voľte skôr ochranu fyzikálnu (minerálnu) ako chemickú. A určite nešetrite ani na sérach, ktoré sú určené na krk, aplikujte ich ťahmi nahor proti pôsobeniu gravitácie.

15. Posilnite prekrvenie

Ako pleť starne, znižuje sa jej zásobenie kyslíkom a živinami. Napríklad pri dosiahnutí sedemdesiatich piatich rokov sa typicky znižuje počet krvných ciev v tvári o 50%. Menej ciev znamená, že koža obsahuje menej živín a kyslíka pre bunky kože. To má za následok unavenú a zašedlú pleť. Kladiete si teraz otázky, že ako prekrvenie podporiť? Máme pre vás skvelý tip: Aspoň na tri minúty denne si držte hlavu v predklone – skvelá je na to jogová pozícia downward dog. Pleť na tvári je síce po takomto “cvičení” trošku začervenaná, avšak z dlhodobého hľadiska pleti určite pomôže.

17007 počet komentárov
 1. Gepwpxot
  Gepwpxot says:

  Фильмы онлайн бесплатно лучшие 1080 аниме где Дракулов 2021 скачать фильмы новинки на телефон. Смотреть фильмы русские новинки бесплатно лучшие. Новинки кино 2021 лучшие смотреть. Новинки фильмов вышедшие в хорошем качестве бесплатно. Новые русские фильмы 2021 смотреть онлайн. Фильмы онлайн бесплатно вышедшие новинки. Новинки кино 2021 смотреть онлайн без регистрации. Фильмы новинки 2021 вышедшие в онлайн. Смотреть новые фильмы в хорошем качестве бесплатно. Фильмы новинки которые уже вышли. Новинка кино смотреть онлайн бесплатно в хорошем.

  Odpovedať
 2. Консультация у психологов
  Консультация у психологов says:

  Цены на услуги и консультации психолога.
  Консультация у психологов Услуги консультации психолога.
  Помощь профессионального Психолога.
  Консультация психолога в Киеве
  Помощь профессионального Психолога.

  Услуги аналитического психолога, психотерапевта.
  Профессиональные психологи.

  Odpovedať
 3. Системно-феноменологическая психотерапия
  Системно-феноменологическая психотерапия says:

  Метод Берта Хеллингера. Системно-феноменологическая психотерапия Метод семейных расстановок по Берту Хеллингеру.

  Глубинные системные расстановки.
  Метод семейных расстановок по Берту Хеллингеру.

  Расстановки. Метод системных семейных расстановок.

  Odpovedať
 4. Raymon Napue
  Raymon Napue says:

  Hi there are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be really appreciated!|

  Odpovedať
 5. Kristofer Uutela
  Kristofer Uutela says:

  Having read this I thought it was extremely enlightening. I appreciate you finding the time and effort to put this information together. I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and posting comments. But so what, it was still worthwhile!|

  Odpovedať
 6. Grwuehve
  Grwuehve says:

  главный герой фильм 2021 скачать главный герой фильм 2021 смотреть онлайн 1080 фильм главный герой смотреть бесплатно в хорошем
  главный герой смотреть в хорошем качестве главный герой фильм 2021 скачать 1080 главный герой смотреть бесплатно в hd смотреть онлайн фильм главный герой lordfilm главный герой фильм смотреть онлайн трейлер лучшие фильмы 2021 главный герой главный герой фильм 2021 смотреть онлайн 4к

  Odpovedať
 7. Dzprcbnm
  Dzprcbnm says:

  главный герой фильм смотреть онлайн трейлер главный герой фильм 2021 смотреть лордфильм смотреть фильм главный герой 2021 бесплатно
  главный герой смотреть онлайн бесплатно фильм главный герой в хорошем качестве hd главный герой фильм 2021 hd 1080 главный герой фильм 2021 смотреть онлайн лостфильм смотреть фильмы 2021 главный герой главный герой фильм смотреть онлайн бесплатно 2021 главный герой фильм 2021 смотреть качестве

  Odpovedať
 8. Pkgtgwhd
  Pkgtgwhd says:

  главный герой фильм 2021 смотреть онлайн hd главный герой фильм 2021 актеры главный герой 2020 фильм смотреть онлайн
  главный герой фильм 2021 скачать главный герой фильм 2021 бесплатно полностью главный герой фильм смотреть онлайн бесплатно 2021 главный герой 2021 смотреть онлайн главный герой фильм 2021 смотреть онлайн скачать смотреть онлайн фильм главный герой 720 главный герой смотреть онлайн хороший звук

  Odpovedať
 9. Shopwnkx
  Shopwnkx says:

  главный герой фильм 2021 качестве главный герой фильм 2021 смотреть онлайн трейлер фильм главный герой в хорошем качестве бесплатно
  фильм главный герой смотреть онлайн главный герой фильм 2021 бесплатно в хорошем главный герой смотреть онлайн в hd кино главный герой 2021 смотреть онлайн бесплатно смотреть фильмы онлайн бесплатно главный герой 2021 главный герой фильм 2021 1080 главный герой фильм 2021 актеры

  Odpovedať
 10. Tfdazdbq
  Tfdazdbq says:

  смотреть полный фильм главный герой 2021 главный герой фильм 2021 hd качество главный герой фильм 2021 дублированный смотреть
  фильм главный герой смотреть онлайн полностью смотреть фильмы 2021 главный герой главный герой смотреть онлайн бесплатно 1080 главный герой фильм 2021 смотреть онлайн 720 смотреть фильм главный герой лостфильм онлайн фильм главный герой смотреть онлайн 4к смотреть фильмы 2021 главный герой главный герой смотреть онлайн в hd главный герой фильм 2021 скачать

  Odpovedať
 11. Ncjbphrp
  Ncjbphrp says:

  главные герой фильм смотреть в хорошем качестве смотреть онлайн главный герой 2021 в хорошем главный герой смотреть онлайн бесплатно хорошем качестве
  главный герой фильм 1080 смотреть фильм главный герой онлайн бесплатно главный герой фильм торрент главный герой фильм 2021 смотреть онлайн hd главный герой смотреть онлайн бесплатно полный фильм смотреть фильмы онлайн бесплатно главный герой 2021 фильм где главный герой главный герой смотреть онлайн в хорошем

  Odpovedať
 12. Goitlxfi
  Goitlxfi says:

  смотреть фильмы онлайн бесплатно главный герой 2021 главный герой фильм 2021 главный герой фильм 2021 смотреть качестве
  смотреть онлайн фильм главный герой 2021 г главный герой смотреть 1080 главный герой фильм 2021 смотреть онлайн лорд смотреть главный герой в хорошем качестве бесплатно главный герой фильм 2021 смотреть онлайн 4к главный герой фильм 2021 смотреть онлайн lordfilm главный герой на русском смотреть онлайн главный герой 2021 смотреть онлайн смотреть фильм главный герой онлайн бесплатно

  Odpovedať
 13. Pyrolqqk
  Pyrolqqk says:

  фильм главный герой смотреть онлайн главный герой фильм смотреть онлайн одноклассники главный герой фильм 2021 смотреть скачать
  главный герой фильм 2021 смотреть онлайн дубляж главный герой смотреть фильм онлайн 1080 hd смотреть фильм главный герой 2021 хорошем качестве главный герой 2021 смотреть онлайн главный герой фильм 2021 бесплатно полностью главный герой 2 фильм 2021 смотреть главные герой фильм смотреть в хорошем качестве главный герой фильм 2021 на русском смотреть фильм главный герой 2021 бесплатно

  Odpovedať
 14. Regine Crosthwaite
  Regine Crosthwaite says:

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really loved surfing around your weblog posts. After all I will be subscribing to your feed and I’m hoping you write once more very soon!|

  Odpovedať
 15. instagram takipçi satın al
  instagram takipçi satın al says:

  Hey I am so happy I found your website, I really found you by error, while I
  was browsing on Askjeeve for something else, Anyways I am here now and would just like to say many thanks for a
  remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have saved it and
  also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the
  fantastic job.

  Odpovedať
 16. tiktok takipçi satın al
  tiktok takipçi satın al says:

  Hi! I know this is kinda off topic however
  , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest
  writing a blog post or vice-versa? My website covers a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other.

  If you are interested feel free to shoot me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

  Odpovedať
 17. Edgardo Baatz
  Edgardo Baatz says:

  Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly return.|

  Odpovedať
 18. Kelly Musson
  Kelly Musson says:

  Undeniably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks|

  Odpovedať
 19. Julio Glos
  Julio Glos says:

  hi!,I really like your writing so a lot! proportion we communicate extra approximately your post on AOL? I require an expert on this area to solve my problem. May be that is you! Having a look forward to see you. |

  Odpovedať
 20. Annita Mcdearman
  Annita Mcdearman says:

  The other day, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!|

  Odpovedať
 21. Bo Donze
  Bo Donze says:

  Awesome blog! Do you have any tips for aspiring writers? I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally confused .. Any recommendations? Bless you!|

  Odpovedať
 22. Vena Mcdade
  Vena Mcdade says:

  Wonderful goods from you, man. I have have in mind your stuff prior to and you are simply too fantastic. I actually like what you’ve obtained here, really like what you’re saying and the best way in which you assert it. You make it enjoyable and you still care for to stay it smart. I cant wait to learn much more from you. This is really a wonderful site.|

  Odpovedať